Polabskými stezkami za vínem a poznáním

Projekt Polabskými stezkami za vínem a poznáním si klade za cíl odstranit bariéry vytvořené hranicemi krajů a obnovit provázanost území MAS Vyhlídky a MAS Podřipsko. Společným tématem pro oba naše regiony je vinařství. Na území obou MAS se rozléhají jediné dvě české vinařské oblasti – litoměřická a mělnická. V rámci projektu je proto budována vinařská stezka, která bude alternativou pro turisty projíždějící po tzv. Labské magistrále. Tato naučná stezka poskytne turistům, kromě krásných pohledů na viniční horu Sovici, mělnický zámek nebo pohledu z tzv. labské terasy, informace o historii vinařství, místních vinařích a dalších atraktivitách. 

   

V rámci projektu se 14. června 2014 uskutečnil první ročník Roudnického koštu, na kterém mohli návštěvníci ochutnat vína od vinařů z regionu i z širokého okolí. Podrobnější informace a fotogalerii z této akce naleznete na TOMTO ODKAZU

Mezi klíčové výstupy projetku patří rekonstrukce cesty mezi městem Hoštka a obcí Brzánky. Došlo ke zpevnění původní nevyhovující cesty povrchem z hrubého drceného kameniva se zavibrováním kameniva výplňového a umístění dřevěných kmenů zajištěných ocelovou konstrukcí. 

 

Podél stezky byla vytvořena odpočivná místa, došlo také k umístění infotabulí, které turistům představí atraktivity obou regionů. Atraktivity mapuje také Studie, která je součástí projektu a kterou naleznete ZDE a mapový průvodce, který bude k dispozici v informačních centrech.

        

Součástí projektu bylo také zakoupení vybavení pro pořádání venkovních společenských a kulturních akcí - party stany, stoly a lavice. Toto vybavení nabízíme k zapůjčení za manipulační poplatek, veškeré podrobnosti naleznete ZDE

 

pdf 1. monitorovací zpráva (13. 6. 2014)

pdf 2. monitorovací zpráva (3. 6. 2015)Ústecký kraj Středočeský kraj Kalendář akcí

Interaktivní mapa MAS

Arakis Astur GRV Vavřinec Projekce BKReal SPS Trhnise Šíla PN PN Mléko z Vražkova HistoryPark Uč


Google+

Místní akční skupina Podřipsko, z.s.
Sídlo: Vražkov 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Kancelář: Očkova 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Tel.: +420 728 278 647, E-mail: info@maspodripsko.cz, Datová schránka: 8mixwy2
Copyright © 2011 Místní akční skupina Podřipsko, z.s. - Všechna práva vyhrazena

ico-rss.png, 1,8kB