Roudnický košt 2014

Roudnický košt je organizován v rámci projektu Polabskými stezkami za vínem a poznáním, který si klade za cíl odstranit bariéry vytvořené hranicemi krajů a obnovit provázanost území MAS Vyhlídky a MAS Podřipsko. Výstupem projektu bude ucelená studie mapující veškeré zajímavosti obou regionů, která navrhne jejich provázání systémem stezek. Společným tématem pro oba naše regiony je vinařství. Na územích našich MAS se rozkládají jediné dvě české vinařské podoblasti - litoměřická a mělnická. V rámci projektu bude proto vybudována stezka spojující vinařské obce (Mělník, Liběchov, Štětí, Hoštka, Brzánky, Vrbice-Vetlá, Kyškovice), která bude alternativou pro turisty projíždějící po Labské stezce. Tato naučná stezka poskytne turistům, kromě krásných pohledů na viniční horu Sovici, mělnický nebo roudnický zámek, informace o vinařství, místních vinařích a dalších atraktivitách.

Po loňském úspěšném nultém ročníku roudnický zámek opět hostil vinaře z litoměřické a mělnické podoblasti. 1. ročník přehlídky vinařů se uskutečnil v historických komnatách zámku v sobotu 14. června. Akci pro návštěvníky připravili po loňském úspěšném nultém ročníku manželé Šílovi z Roudnické vinotéky ve spolupráci s Místní akční skupinou Podřipsko a portálem Středohoří-Podřipsko.cz. Akci podpořil Vinařský fond České republiky a Destinační agentura České středohoří.

Od dopoledních hodin se prostorné komnaty lobkowiczkého zámku plnily návštěvníky, kteří měli jedinečnou možnost ochutnat a objevit vína a vinaře z litoměřické a mělnické vinařské podoblasti. Na letošním Koštu se sešla téměř třicítka vinařů! Milovníci vína tak mohli okusit, že i v Čechách se vyrábí velice kvalitní a zajímavá vína. O tom, od kterého vinaře zachutnal lahodný mok nejvíce, mohli návštěvníci hlasovat prostřednictvím ankety, kde volili „Vinaře Roudnického koštu“. Vítězem se stal pan Schoř z vinařství Libkovice pod Řípem.

Webové stránky akce: http://www.roudnicky-kost.cz/

Fotogalerie:

      

      

      Ústecký kraj Středočeský kraj Kalendář akcí

Interaktivní mapa MAS

Arakis Astur GRV Vavřinec Projekce BKReal SPS Trhnise Šíla PN PN Mléko z Vražkova HistoryPark Uč


Google+

Místní akční skupina Podřipsko, z.s.
Sídlo: Vražkov 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Kancelář: Očkova 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Tel.: +420 728 278 647, E-mail: info@maspodripsko.cz, Datová schránka: 8mixwy2
Copyright © 2011 Místní akční skupina Podřipsko, z.s. - Všechna práva vyhrazena

ico-rss.png, 1,8kB