Soutěž Vyfoť projekt

O soutěži

Evropská unie pomáhá prostřednictvím svých fondů zrealizovat v České republice projekty za více než 700 miliard Kč v období 2007–2013 (2016). Je to přibližně stejná suma, jakou mají všichni občané České republiky uloženou v bankách na běžných účtech. Zajímá Tě, co se z těchto peněz již podařilo uskutečnit? Právě proto uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj tuto fotografickou soutěž, která je určená pro každého. Stačí vyfotit projekt podpořený z fondů EU, zapsat si jeho název a přihlásit svou fotku do soutěže. Nezáleží na tom, jestli jsi amatérský fotograf nebo ostřílený profík, vyhrát může úplně každý.

 

 Jak se zapojit do soutěže?

Vyber si kategorii, ve které chceš soutěžit

Soutěžit můžete ve 3 kategoriích:

„Nejaktivnější fotograf/-ka“

1. vedlejší kategorie, kde vyhrávají 3 nejaktivnější fotografové, kteří do soutěže přihlásili nejvíce fotografií různých projektů. Pozor: projekty, jejichž příjemce i místo jsou shodné a fotografie jsou velice podobné, se do soutěže započítávají pouze 1x. Např. Ministerstvo pro místní rozvoj realizuje desítky projektů, pokud bude budova ministerstva uvedena u každého projektu (alba), bude do soutěže zapojen pouze 1 projekt (album).

„Nejtalentovanější fotograf/-ka“

Hlavní kategorie, kde vyhrává ten, kdo pošle nejhezčí fotografii/e projektu financovaného z fondů EU. O tom, která tři alba zvítězí, rozhodne odborná porota. Každý soutěžící může vyhrát jen jednu cenu v kategorii.

„Foto před a po“

2. vedlejší kategorie. Cílem kategorie je zaznamenat změnu místa, které bylo podpořeno z fondů EU. Jedna fotografie zobrazuje místo před realizací, druhá a případně třetí zobrazuje místo po realizaci. Příklad: Zapátrej ve svém archivu fotografií, kde najdeš Tvou oblíbenou chátrající památku (např. zámek) před rekonstrukcí, která je nyní opravena díky podpoře z fondů EU. Nejhezčí fotografie vybere opět odborná porota. Každý soutěžící může vyhrát jen jednu cenu v této kategorii. Pro účast v této kategorii musíte při vytváření alba zaškrtnout příslušné políčko.

 

Vyhrát může každý

Vyhrát můžeš i přesto, že nebudeš úspěšný ani v jedné z kategorií. Každý týden se navíc losuje o hodnotné a zajímavé ceny. Do losování jsou zapojeni ti, kteří v předchozím týdnu zaslali fotografii/e minimálně jednoho nového projektu. V týdenním losování můžete vyhrát pouze 1x za celou dobu trvání soutěže.

 

Najdi ve svém okolí projekt podpořený z fondů EU

V celé České republice bylo nebo je podpořeno již více než 80 tisíc projektů. Pokud neznáte žádný ve svém okolí, nezoufejte. Navštivte některou z informačních webových stránek, kde se dozvíte informace o projektech ve svém okolí:

Vyfoť projekt, fotografie nahraj a sleduj soutěžní web

 

Uzávěrka soutěže 28.8.2016

Vyhodnocení září 2016

Předávání cen září-říjen 2016

Zaregistruj se, prostřednictvím formuláře nahraj fotky a vytvoř fotoalbum. Vyplň identifikační údaje o projektu (název projektu, místo realizace, operační program, stručný popis projektu) a pak už jen sleduj soutěžní web nebo Facebook. Každý týden probíhá slosování o zajímavé ceny! O vítězství v jednotlivých kategoriích budete informováni do 30 dní od ukončení soutěže.

 

VÍCE NA VYFOTPROJEKT.CZÚstecký kraj Středočeský kraj Kalendář akcí

Interaktivní mapa MAS

Arakis Astur GRV Vavřinec Projekce BKReal SPS Trhnise Šíla PN PN Mléko z Vražkova HistoryPark Uč


Google+

Místní akční skupina Podřipsko, z.s.
Sídlo: Vražkov 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Kancelář: Očkova 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Tel.: +420 728 278 647, E-mail: info@maspodripsko.cz, Datová schránka: 8mixwy2
Copyright © 2011 Místní akční skupina Podřipsko, z.s. - Všechna práva vyhrazena

ico-rss.png, 1,8kB