Letní prázdniny v Multicentru

12.7.2016 od 19.30 hodin – HROMOSVOD

Hromosvod hraje našlapaný písničkový folk-rock, který se díky nástrojovému obsazení a aranžérské pestrosti mírně vymyká tradičním proudům, ale nesklouzává do intelektuálního rozjímání o smyslu všeho a ničeho. Originální texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů jsou okrášlené vynikajícími houslemi (Hana Kašpárek Vyšínská - m.j. Inflagranti) a příčnou flétnou, kupředu hnané rytmy jednoho z nejlepších českých bubeníků Jakuba Homoly. V čele kapely stojí zpěvák, kytarista a téměř výhradní autor repertoáru Ondřej Fencl, známý též ze spolupráce s Marsyas, Lubošem Pospíšilem, Lenkou Dusilovou, Janem Hrubým nebo se Schodištěm.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

19.7.2016 od 19.30 hodin – BELCANTOS

Duo Belcantos (Alena Žáková a Milan Ježil) za doprovodu Vítězslava Podrazila v pořadu „Celý svět si zpívá“.

To nejlepší z operní, operetní, muzikálové i národní tvorby v originálních jazycích.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

2.8.2016 od 19.30 hodin – SCHODIŠTĚ

Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu.

K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

24.8.2016 od 19.30 hodin – ZA ÚPLŇKU

V Horních Beřkovicích velmi oblíbené Docela Velké Divadlo Litvínov (Penzion Ponorka, Ubohý Cyrano, Dům splněných snů) přiváží další svoje představení.

Absurdní komedie Roberta GEISLERA, jednoho z autorů scénářů k seriálu KANCELÁŘ BLANÍK, se odehrává v jednom divadelním baru ve chvíli, kdy na jevišti probíhá představení a venku na obloze svítí měsíc v úplňku. Do baru přicházejí herci, kteří zrovna nejsou na scéně, jejich rodinní příslušníci, ale také nezvaní návštěvníci. A protože ve městě zrovna probíhá vojenské cvičení, objeví se v divadle i snaživý plukovník české armády a zmatený americký generál. Jejich přítomnost vyvolá celou řadu absurdních situací, které se divadelní barmanky snaží udržet v takových mezích, aby nemuselo být přerušeno představení. Ale když do baru přijde ještě těhotná žena a nekompromisní policista, vypadá to, že veškerá snaha o záchranu představení je marná. Napsal Robert Geisler, úprava Jana Galinová, hudba Jan Turek, výprava Jurij Galin a Lenka Lavičková, režie Jurij Galin. Hrají Andrea Traganová, Lenka Lavičková, Petr Kozák, Petr Erlitz, Jana Galinová, Robert Stodůlka, Kristýna Lišková, Lukáš Masár, Michal Žižka a Kamila Raková.

Zdá se Vám, že žijete ve světě, kde je všechno k pláči? Tak se přijďte zasmát do Psychiatrické nemocnice v Horních Beřkovicích na bláznivou komedii Roberta Geislera ZA ÚPLŇKU.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

30.8.2016 od 19.30 hodin – ARCO

Salonní smyčcové kvarteto ARCO hraje Mozarta, Dvořáka, Schumana, Haydna a další světoznámé hudební skladatele.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉÚstecký kraj Středočeský kraj Kalendář akcí

Interaktivní mapa MAS

Arakis Astur GRV Vavřinec Projekce BKReal SPS Trhnise Šíla PN PN Mléko z Vražkova HistoryPark Uč


Google+

Místní akční skupina Podřipsko, z.s.
Sídlo: Vražkov 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Kancelář: Očkova 2, 413 01 Roudnice nad Labem
Tel.: +420 728 278 647, E-mail: info@maspodripsko.cz, Datová schránka: 8mixwy2
Copyright © 2011 Místní akční skupina Podřipsko, z.s. - Všechna práva vyhrazena

ico-rss.png, 1,8kB